4-ročný Adamko bol úplne zdravý. V septembri 2022 prekonal virózu. Postupne prestal hýbať pravou rúčkou. Musel absolvovať množstvo vyšetrení, ako magnetická rezonancia a lumbálna punkcia. Magnetická rezonancia potvrdila, že infekcia napadá mozog a miechu.
Napriek intenzívnej liečbe stratil vedomie, prestal hýbať rukami aj nohami a dostal epilepticky záchvat. Museli ho zaintubovať. Diagnóza znela akútna chabá myelitída.


Potom bol prelozený do vojenskej nemocnice Olomouc, kde je Špeciálne rehabilitačné oddelenie pre takéto deti. Poisťovňa ale neschválila pobyt pre jeho rodičov. Adamko aj napriek tomu, že nedokáže dýchať sám a je na domácej umelej pľúcnej ventilácii, je veľmi snaživý a intenzívne rehabilituje.
Rodičia Adamka vás preto prosia o pomoc.


Chcú byť pri synčekovi a bojovať spolu s nim. Prosíme vás aj my, prispejte na pomoc pre Adamka. Aby s ním mohli byt rodičia, bojovať s ním a mohli mu zabezpečiť ďalšie rehabilitácie a pomôcky, ktoré poisťovňa neprepláca. Pomôcť môžete finančnom príspevkom priamo v bufete DORILEI na letnom kúpalisku v Malackách.

Počas motorkárskeho zrazu Drienok 2023 sme za tri dni vyzbierali sumu 362 EUR, my sme ešte prispeli 2x po 100€, čiže počas akcie Drienok 2023 sme pre Adamka a jeho rodičov vyzbierali sumu 562EUR! Všetkým Vám ďakujeme.

Pokladnička, kde môžete vložiť Váš finančný príspevok sa bude nachádzať vo veľkom bufete Letného kúpaliska Malacky. Ďakujeme za Vaše dary. Všetky, do jedného centa budú odovzdané rodičom Adamka a budú použité na liečbu Adamka.


Ďakujeme v mene Adamkových rodičov!

Categories: Udalosti